Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером і правила поведінки у комп’ютерному класі
Мета: Ознайомити дітей з правилами техніки безпеки у комп’ютерному кабінеті; узагальнити та систематизувати основні уміння і навички роботи з комп’ютером; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати, працелюбність, охайність, зацікавленість до вивчення інформатики.
Обладнання: комп’ютерна презентація, ОС Windows, сигнальні картки, наклейки, програмне забезпечення «Сходинки до інформатики».
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Привітання.
- Стали, діти, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли
І працювати почали.
- Добрий день, діти!
2. Представлення.
- Мене звуть Віра Олександрівна і сьогодні урок інформатики проведу у вас я.
3. Перевірка готовності до уроку.
Подивіться, чи немає нічого зайвого на ваших робочих місцях, бо нас чекає сьогодні цікаве заняття.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Розминка.
Відгадайте загадки:
Телевізор – родич мій,
Я не мишка, не носій.
Відображаю картинки
Для Сергійка та Іринки.
Може мультик? Чи кіно?
Чи зіграймо в доміно?
Хоч не маю кнопки «play»,
Але зовуть мене…(Дисплей)
Найпотрібніший – це я,
В мене плати, як с'імя!
Всі працюють так завзято,
Але головне – не плати ,
А процесор, певна річ.
Всім керую віч-на-віч.
Маю з усіма зв'язок,
Звуть мене…(Системний блок)
У мене є багато клавіш,
А сонату не зіграєш!
З піаніно не дружу.
Та я всім допоможу
Текст писати та ім’я.
Здогадались? Хто ж я? (Клавіатура)
Я на килимку лежу.
Хвостик маю, не тремчу.
Можу в іграшки пограти,
Стрілкою покерувати.
Тільки я котів боюсь,
Як, скажи тепер, я звусь? («Мишка»)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда
- Зараз ваше завдання по черзі розповісти, які правила техніки безпеки в комп’ютерному класі ви знаєте!
- Забороняється:
1) Торкатися до екрану, тильного боку дисплея, проводів живлення і пристроїв заземлення, з’єднувальних кабелів.
2) Працювати за комп’ютером у вологому одязі і з вологими руками.
3) Ніколи не намагайтесь самостійно усувати неполадки в роботі апаратури.
4) Входячи до комп’ютерного кабінету, прослідкуй, щоб твоє взуття було чистим, а речі – в порядку.
5) У комп’ютерному класі забороняється ударяти по клавіатурі, безцільно натискувати клавіші.
2. Повторення правил техніки безпеки. Гра «Світлофор»
- Зараз ми пригадаємо правила поведінки у комп’ютерному класі, граючи в гру «Світлофор».
- Я буду читати правило, і якщо воно підходить – ви показуєте зелену картку, якщо ні – то червону:
(картки покладені ще до початку уроку перед кожним з учнів)
- Входячи до комп’ютерного кабінету, прослідкуй, щоб твоє взуття було чистим, а речі – в порядку. (Так)
- Верхній одяг, щоб не заважав, можна покласти на комп’ютерний стіл або системний блок. (Ні)
- Якщо ти не встиг доїсти бутерброд – не хвилюйся: просто поклади його за монітор, а в кінці уроку дожуєш. (Ні)
- У комп’ютерному класі забороняється ударяти по клавіатурі, безцільно
натискувати клавіші. (Так)
- Якщо з комп’ютером сталось щось неладне, чи він просто перестав працювати – потрібно посмикати за задній шнур, або разок добряче стукнути системний блок. (Ні)
- Якщо хочеш, щоб урок був цікавим – дотримуйся тиші та виконуй вимоги вчителя. (Так)
3. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
- Щоб комп’ютер добре і без помилок працював, необхідно правильно ним користуватися і, насамперед, знати і вмити коректно починати і закінчувати роботу з ним.
- Необхідно пам’ятати, що правильним вважається ввімкнення комп’ютера лише за допомогою кнопки «Включення», що знаходиться спереду системного блоку (показ ілюстрації).
Щоб завершити роботу з ПК, необхідно натиснути на кнопку «Пуск», у лівому нижньому кутку робочого столу (на панелі задач), у відкритому діалоговому вікні обрати команду «Выключить» та натиснути кнопку «Ок»
- Отож, як нам потрібно вмикати комп’ютер?
- А як вимикати?
4. Фізхвилинка
- Щось не хочеться сидіти.
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись!
Руки вгору, руки в боки,
І зроби 4 кроки.
Вище руки підніміть,
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз
За роботу! Все гаразд!
V. Практична робота за ПК.
1. Інструктаж до практичної роботи
- Тихенько сідаєте за комп’ютери і відкривайте гру «Лісова галявина». Перед вами галявина, на якій ростуть гриби та ягоди (по 12 штук). З лівого та з правого боку галявини – два гномика з кошиками. В лівий кошик треба зібрати гриби, а в правий – ягоди. Вам потрібно використовувати тільки ліву кнопку миші.
2. Робота за ПК
- Тепер починайте виконувати. Підведіть вказівник миші до гриба або ягідки. Зверніть увагу на зміну вигляду вказівника.
VІ. Релаксація для очей.
- Заплющте очі. Уявіть перед собою трикутник, намалюйте його очима. Тепер коло, квадрат.
- Розплющте очі, витягніть праву руку вперед. Не рухаючи головою, слідкуйте очима, як рухається вказівний палець: вгору-вниз, вліво-вправо.
- Знову заплющте очі. Уявіть велосипедне колесо, яке рухається. Оберіть на ньому якусь одну точку і слідкуйте за нею.
- Розплющте очі, подивіться вдалину, порахуйте до трьох, міцно заплющте знову. Повторіть тричі.
VII. Закріплення вивченого матеріалу
1. Гра «Поділи птахів»
- Діти, перед вами зображені птахи. Ваше завдання правильно розділити їх на групи, в 1-шу групу – диких птахів, а в 2-гу – домашніх.
Дикі птахи Домашні птахи
страус качка
сова курка
чапля курча
орел
VІІІ. Підсумок уроку
1. Узагальнююча бесіда
- Яку тему ми сьогодні вивчили?
- Як потрібно вести себе у комп’ютерному класі?
- Як правильно потрібно вмикати та вимикати комп’ютер?
- Чи можна виконувати якісь дії з обладнанням комп’ютерного класу без дозволу вчителя?
2. Оцінювання
Немає коментарів:
Дописати коментар